NASZA PLACÓWKA

Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka rozpoczęło swoją działalność  w lipcu 2013 r. Początkowo placówka mieściła się w Olsztynie na osiedlu Jaroty, przy ul. Piotrowskiego 18. Przedszkole zajmowało trzy lokale usługowe mieszczące się na parterze budynku, o łącznej powierzchni 450 m2. Oprócz sal wychowawczo-dydaktycznych posiadaliśmy stołówkę z jadalnią, szatnię, salę gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne i socjalne. Rosnąca liczba chętnych spowodowała podjęcie decyzji o rozbudowie placówki. I tak we wrześniu 2014 r. zaczęła funkcjonować druga siedziba, mieszcząca się obok pierwotnego przedszkola (przy ul. Piotrowskiego 8). Była to samodzielna placówka z zapleczem kuchennym i socjalnym, do którego przeniesiona została grupa zerówkowa.  W ten sposób przedszkole zyskało  dodatkowe miejsca i możliwość przyjęcia dzieci z list rezerwowych.

W 2015 roku udało się pozyskać od wspólnoty mieszkaniowej teren na potrzeby placu zabaw. Plac został zagospodarowany zgodnie z projektem i wyposażony w sprzęt rekreacyjny posiadający wymagane atesty.

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł kolejne zmiany. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty z dnia 29 grudnia 2015 r., zniosła obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich. Spowodowało to, iż rodzice dzieci sześcioletnich zadeklarowali chęć pozostawienia ich w zerówce. W związku z tym przedszkole, chcąc zapewnić miejsca dla dzieci najmłodszych musiało wygospodarować dodatkowe miejsce na przyjęcie grupy 3-latków. Udało się to dzięki adaptacji nowego lokalu usługowego sąsiadującego z ówczesną zerówką, przy ul. Piotrowskiego 8.

To jednak nie koniec zmian w roku szkolnym 2017/2018. Okazało się bowiem, że do końca kwietnia 2017 r. zmuszeni jesteśmy opuścić dotychczasowe miejsce prowadzenia działalności. Zaczęły się poszukiwania nowego lokalu. Wybór padł na budynek przy ul. Jaroszyka 5 (tak naprawdę stojący przy, dobrze wszystkim znanej, ul. Wilczyńskiego). Dzięki sprawnej pracy wykonawców, zaangażowaniu wielu życzliwych ludzi, nieocenionemu wsparciu rodziców i solidarności pracowników udało się zaadoptować lokal, wyposażyć go i uzyskać niezbędne pozwolenia. Przeprowadzka nastąpiła pod koniec kwietnia. I tak od maja 2017 roku funkcjonujemy w nowej placówce. W myśl powiedzenia „Nie ma tego złego” poniżej przedstawiamy kilka „co by na dobre nie wyszło”.

Zalety nowej siedziby Akademii Przedszkolaka:

 • budynek wolnostojący o łącznej powierzchni 900 m2;
 • pięć przestronnych sal dydaktycznych;
 • salon zabaw dla dzieci z modułową wewnętrzną konstrukcją zabawową;
 • sala gimnastyczna z nagłośnieniem, pełniąca również rolę sali widowiskowej;
 • profesjonalny gabinet logopedyczny;
 • gabinet pedagoga, umożliwiający również terapię pedagogiczno- psychologiczną;
 • jadalnia dla wszystkich dzieci;
 • plac zabaw o powierzchni 450 m2;
 • wideofon przy wejściu i monitoring placówki;
 • zarezerwowane miejsca postojowe;
 • przystanek autobusowy w najbliższym otoczeniu.