KADRA

Katarzyna Kołodziejska – Dyrektor Akademii Przedszkolaka

Po ukończeniu studiów pedagogicznych dyplom włożyłam do szuflady. Nic nie wskazywało, że praca z dziećmi będzie moją pasją. Pewnego dnia, prawie dziesięć lat później, zupełnie przypadkiem trafiłam na zastępstwo do grupy dzieci sześcioletnich. I stało się. Wpadłam jak przysłowiowa śliwka w kompot. Wiedziałam, że od tej pory nie będę chciała robić nic innego.

Katarzyna Wojtowicz – Z-ca Dyrektora

Przedszkole to miejsce niesamowite, pełne emocji, nie ma miejsca na nudę, bez przerwy coś się dzieje. To miejsce dla ludzi, którzy lubią coś tworzyć, być w centrum czegoś, lubią pomagać i zapewniać, że wszystko będzie dobrze. To miejsce dla mnie. Nie znalazłam się tu przypadkiem. To w Akademii łączę kwalifikacje z posiadanych dyplomów, doświadczenie w pracy z dziećmi oraz moje pasje. A gdy praca przy biurku daje się we znaki otwieram drzwi obok i  już jestem w świecie zabawek, bajek i klocków.

Teresa Puchalska – nauczyciel wychowawca

Nazywam się Teresa Puchalska. Pracuję z dziećmi już bardzo długo i przez cały czas cieszy mnie  to, co robię. Radość i ciekawość świata moich wychowanków sprawia, że pasjonuje mnie  zaspokajanie ich ciekawości. Staram się, żeby poznawały świat aktywnie, wszystkimi zmysłami. Dzieci dają mi ogromne pokłady energii, rozbrajają mnie swoją szczerością i miłością, bardzo się do nich przywiązuję i trudno znoszę rozstania z nimi.

Sylwia Pietrzyk – nauczyciel wychowawca

Jestem  osobą  ciepłą,  wrażliwą i  opiekuńczą. Jako nauczyciel zwracam szczególną uwagę na indywidualne możliwości, zdolności i potrzeby każdego dziecka. Staram się być konsekwentną, choć dzieci potrafią mnie czasami perfekcyjne podejść i „zmiękczyć”. Moją pracę cechuje systematyczność i wytrwałość .   Dzieci wiedzą, że zawsze mogą liczyć na moją pomoc i wsparcie. Razem  przygotowujemy fantastyczne inscenizacje. Moi mali artyści tak mnie zaskakują, że zaczynam myśleć, że za rok wystawimy Szekspira.

Aneta Seidel – nauczyciel wychowawca

W przedszkolu najważniejsze jest to, aby dzieci czuły się dobrze, aby to co ja robię dla dzieci dawało mi i im poczucie spełnienia, a tak właśnie jest. Moja praca to radości i smutki moich przedszkolaków, to ich dorastanie i wiara we mnie, to szczere wyznania i niesamowita wyobraźnia. Każdy dzień z nimi jest inny, nigdy nudny. Cieszą mnie ich małe sukcesy, takie jak samodzielne założenie kapci, ulepienie z plasteliny bałwana czy przejście w parach do jadalni. Uważam, że warto się zaangażować, aby później mieć satysfakcję i z dumą powiedzieć „udało się”.

Marta Bujel – nauczyciel wychowawca

Praca w przedszkolu pozwala mi spojrzeć na zwykłe rzeczy oczami dziecka. Ich codzienne małe sukcesy oraz radość jaką z nich czerpią dają mi mnóstwo pozytywnej energii na każdy dzień. Dokładam wszelkich starań, aby dzieci spędzały czas w radosnej i serdecznej atmosferze oraz aby wychodziły z przedszkola bogatsze w wiedzę i umiejętności potrzebne w dalszej nauce jak i  życiu codziennym. Dając im dużo serca otrzymuję jeszcze więcej.

Aleksandra Pyrzanowska – nauczyciel wychowawca

Zawód nauczyciela przynosi mi mnóstwo satysfakcji. Każdy dzień wzbogaca moją pracę o nowe doświadczenia, a także dostarcza mi dużą dawkę dobrego humoru. Codzienność przedszkolna, dziecięca spontaniczność oraz szczere uśmiechy przedszkolaków sprawiają, że praca staje się pasją. Przedszkole to mój świadomy wybór – nie konieczność.

Natalia Mazurowska – nauczyciel wychowawca

Jestem osobą ciepłą, otwartą, uśmiechniętą i zawsze pełną chęci do pracy. Spędzanie czasu z dziećmi daje mi dużo radości. Staram się, aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską, zrozumieniem oraz empatią  – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i pozwala realizować siebie. Przede wszystkim jest ciągłym wyzwaniem, które wymaga ode mnie postawy twórczej i uczy odpowiedzialności. Lubię rozmawiać z dziećmi i poznawać ich świat. Ogromną radość i satysfakcję dają mi ich małe, a zarazem wielkie codzienne osiągnięcia i sukcesy.

Iwona Malewska – Nowak – nauczyciel wychowawca

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem: odpowiedzialna, konsekwentna, pomysłowa i aktywna.
Swoją pracę w zawodzie nauczyciela porównuję do pracy ogrodnika, który zasiewa ziarenko i czeka aż wykiełkuje. Dbam o dzieci, które powierzają mi rodzice, pielęgnuję, uczę, a na koniec swojej pracy mam nadzieję na obfite zbiory.

Łucja Błaszczyk – nauczyciel wychowawca

Każdego dnia na mojej twarzy maluje się uśmiech, gdy widzę moich małych podopiecznych. Uwielbiam w nich ciągłą chęć odkrywania świata i staram się im pomóc najlepiej jak potrafię. Podczas zajęć dbam o stworzenie przyjaznej, twórczej atmosfery. Takiej, żeby każde dziecko miało prawo do popełniania błędów, żeby wierzyło w siebie i mogło liczyć na moje wsparcie i pomoc. Każdy dzień w przedszkolu jest wyzwaniem i nową przygodą, w której niezmiennie chcę brać udział razem z moimi maluchami.

Patrycja Oziewicz – nauczyciel  wychowawca

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W pracy kieruję się potrzebami dzieci, aby każdy dzień przynosił nowe doświadczenia. Dziecięca ciekawość świata jest dla mnie inspiracją. Każdego dnia staram się robić wszystko, aby zagwarantować dzieciom bezpieczny i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty.

Paulina Przyborowska – nauczyciel  wychowawca

Bycie nauczycielem to szalenie trudne wyzwanie, ale też morze radości i szczęścia. Dzieci patrzą na świat w wyjątkowy sposób, gdyż są szczere, ciekawe i nie ulegają wpływom stereotypów czy konwenansów. W swojej pracy staram się wyzwalać w dzieciach to, co najlepsze, rozwijać ich zainteresowania i odkrywać nowe talenty, a największą nagrodą jest dla mnie uśmiech wychowanków. Dzięki dzieciom świat staje się weselszy a „..kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat..” J.K..

Aleksandra Piotrak – nauczyciel  wychowawca

Od kilku lat zdobywam doświadczenie w pracy z dziećmi, która daje mi ogrom satysfakcji. Energia podopiecznych zaraża i pozytywnie nastraja do podejmowania nowych działań. Staram się rozbudzać w dzieciach wiarę we własne siły, chęć poznawania świata i empatię to drugiego człowieka. Przyjemnie jest patrzeć na radość dzieci, podczas gdy zdobywają nową wiedzę i umiejętności. Dzieci każdego dnia zaskakują mnie i stawiają przede mną kolejne wyzwania, dlatego praca w przedszkolu nigdy nie jest nudna. Każdy dzień jest  wyjątkowy i nigdy nie wygląda tak samo.

Ewa Hrycyna – logopeda

Jestem logopedą i językoznawcą, z tytułem doktora. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, odnajdując w swojej pracy nie tylko spełnienie zawodowe, ale także wiele codziennej radości. O wyborze zawodu logopedy zadecydowała chęć praktycznego wykorzystywania wiedzy o języku w życiu codziennym. Kolejne lata pracy w zawodzie uzmysłowiły mi, jak znaczącą rolę może odegrać wsparcie logopedyczne w życiu człowieka, także małego dziecka. Cieszy mnie, że mogę wziąć udział w doskonaleniu języka i mowy dzieci powierzonych mojej opiece, a tym samym poszerzać granice ich świata. Sposób, w jaki dziecko odbiera zajęcia i jak w nich uczestniczy jest dla mnie najcenniejszą wskazówką.

Katarzyna Wróbel – nauczyciel wychowawca

Jestem osobą otwartą, cierpliwą i szczerą. W łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Praca z dziećmi jest nie tylko moim zawodem, ale ogromnym wyzwaniem, któremu staram się sprostać każdego dnia. Robię to z ogromną przyjemnością. Każde dziecko jest wyjątkową osobowością, dlatego bardzo ważny jest czas, który poświęcamy każdemu z nich, aby mogło, w jak najlepszy sposób rozwijać swoją indywidualność. Jestem osobą obowiązkową i odpowiedzialną, na której zawsze można polegać. Lubię wyzwania i w swojej pracy zawsze stawiam na kreatywność.

Zuzanna Jaźwińska – logopeda

Jestem absolwentką studiów logopedycznych I stopnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i obecnie kształcę się dalej na studiach magisterskich. Zajęcia z dziećmi sprawiają mi ogromną przyjemność, ale są przede wszystkim dużym wyzwaniem. Podejmuję je każdego dnia, najlepiej jak potrafię, wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy mi zaufali i liczą na moje wsparcie. Praca w charakterze logopedy jest dla mnie nie tylko próbą mierzenia się z zawodowymi obowiązkami, ale przede wszystkim misją, wymagającą ode mnie konsekwencji i odpowiedzialności, a jednocześnie empatii i pedagogicznej intuicji.
Źródłem mojej zawodowej radości i satysfakcji są sukcesy powierzonych mi dzieci i to zarówno duże, jak i te niewielkie. Najważniejsze jest dla mnie bowiem to, by dzięki terapii logopedycznej, mały człowiek uwierzył w swoje możliwości i odnalazł w sobie odwagę do mierzeniu się z trudnościami.

Sylwia Żywicka – pedagog

Kiedyś usłyszałam o sobie, ze niemalże do upadłego szukam w każdym dziecku tego dobrego „czegoś”. I tak to ze mną faktycznie jest – uwielbiam pracę z dziećmi i ich rodzicami lub opiekunami. Daję z siebie nawet więcej niż jestem świadoma, swoją wiedzę, pasję, profesjonalizm. Praca z dzieckiem po prostu mnie wciąga! Dzięki temu czuję moje zawodowe flow – nie tylko daję z siebie, ale też otrzymuję tak wiele – dziecięcą radość, kolejne wyzwania, rozwój. W pracy bliskie memu sercu są słowa J. Korczaka o wyzwalaniu, wznoszeniu, kształtowaniu, uczeniu i „zapytywaniu”… Idąc za tą myślą najchętniej diagnozuję dziecięcą radość… bo przecież każde dziecko jest dla nas jutrem!

Leszek Wróbel – nauczyciel rytmiki

Kontakt z dziećmi daje mi dużo frajdy i energii. Specjalizacja, którą wybrałem na studiach Edukacja Muzyczna Szkolna, okazała się trafionym wyborem. Uważam też, że my, jako dorośli możemy się od dzieci wiele nauczyć i na wielu płaszczyznach powinniśmy brać z nich przykład. Dzieci są mistrzami kreatywności, wulkanami energii i potrafią wyrażać emocje, co czyni ich świat prostszym. Dzieci uwielbiają bawić się, śpiewać i tańczyć, dlatego na zajęciach rytmiki szybko nawiązujemy nić porozumienia i współpracy. Moim zdaniem nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji, dlatego na zajęciach z rytmiki nie brakuje humoru.

Joanna Charubin – pracownik obsługi

Moje życie zawodowe, jak i prywatne kręci się wokół gotowania. W pracy dbam, aby posiłki, które są przygotowywane były smaczne, urozmaicone a jednocześnie służyły zdrowiu dzieci, zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia.
Nagrodą za wkład w pracę jest uśmiech i zadowolenie przedszkolaków. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości, zwłaszcza gdy oddają puste talerze ze słowami: „dobre było Pani Asiu”.
Jestem osobą ciepłą, otwartą i troskliwą co sprawia, że dobrze odnajduję się w pracy w przedszkolu.

Elżbieta Prusik – pracownik obsługi

Mimo, że doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w cukierni, to dopiero w Akademii Przedszkolaka nauczyłam się, że każdy może gotować pysznie, jeżeli wkłada w to serce. A jak tu nie mieć serca pracując z dziećmi. Staram się, aby w przedszkolu pachniało domem, naszymi wspomnieniami z dzieciństwa, kuchnią babci. Uwielbiam przygotowywać moje wypieki, a największą nagrodą jest prośba dzieci o dokładkę.

Beata Pyrzanowska – pracownik obsługi

W kuchni pracuję z zamiłowania i pasji, a moja przygoda z gotowaniem zaczęła się, gdy miałam 10 lat. Postanowiłam wówczas usmażyć placki, tylko że wtedy wyszły surowe. Od tej pory szlifuję moje umiejętności kulinarne. Lubię wprowadzać nowe smaki, eksperymentować. W pracy staram się korzystać z przekazanych mi przepisów staropolskiej kuchni, pamiętając jednak o współczesnych zasadach zdrowego i racjonalnego żywienia.

Grażyna Nowak – pracownik obsługi

Jestem osobą ciepłą, życzliwą i otwartą. W przedszkolu dbam o porządek, czystość i ład, pomagam także w kuchni. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest ciekawszy od poprzedniego. Uchodzę za przedszkolnego detektywa, gdyż mam największe osiągnięcia w znajdowaniu zaginionych bluz, zabawek czy spinek.